- SZKIC -

Lekcje instrumentu on line nie muszą być gorsze od dotychczasowych!

Okres pandemii i nauczanie on line jest szczególnym wyzwaniem dla szkół muzycznych. O ile lekcje on line z przedmiotów ogólnokształcących nie przysparzają większości dużych problemów technicznych, tak już lekcje instrumentu stanowią często wyzwaniem nie do pokonania. Zła jakość dźwięku, problemy z połączeniami i zrozumiałością przekazu to często rzeczywistość z jaką zmagają się teraz uczniowie, rodzice oraz nauczyciele.
Nie marnuj już więcej czasu i zapału Twojego dziecka. Lekcje on line mogą być równie skuteczną metodą nauczania jak zajęcia w szkole!
Wychodząc na przeciw dzisiejszym problemom szkół muzycznych, firma Sonic Space uruchamia usługę, która ma pomóc w zapewnieniu wysokiej jakości dźwięku przy połączeniach on line. Szybko, sprawnie i bez dużych nakładów finansowych pomożemy Ci zbudować i skonfigurować system audio, który usprawni komunikację między uczniem i nauczycielem oraz zapewni najwyższą jakość audio podczas lekcji instrumentu on line.

Jak to robimy?

Profesjonalny system audio na potrzeby lekcji instrumentu on line w trzech krokach:

01.

Konsultacja telefoniczna bądź kontakt przez formularz on line.

Musimy ustalić z czym się zmagamy;

  • jakiego instrumentu dotyczą lekcje on line,
  • jaka jest akustyka pomieszczenia, w którym gra dziecko,
  • jaki komputer / telefon ma do dyspozycji dziecko i nauczyciel,
  • czy dysponują Państwo dodatkowym sprzętem (mikrofon, interfejs audio…),
  • z jakiego rodzaju połączenia internetowego Państwo korzystają. 

02.

Projekt systemu, wycena i wysyłka sprzętu.

Na podstawie uzyskanych w pierwszym kroku informacji opracowujemy system, który zapewni wysokiej jakości transmisję audio. Biorąc pod uwagę posiadane przez Państwa urządzenia przygotowujemy listę i wycenę dodatkowych urządzeń potrzebnych do zbudowania systemu (najczęściej jest to odpowiedni dla danego instrumentu mikrofon i interfejs USB audio – koszt 200-300 zł). Po akceptacji wyceny, przesyłamy do Państwa kurierem wymagane urządzenia.

03.

Pomoc w podłączeniu i konfiguracji urządzeń.

Po otrzymaniu przesyłki, w dogodnym dla Państwa terminie, asystujemy telefonicznie bądź on line w podłączeniu i konfiguracji systemu oraz instalacji profesjonalnego oprogramowania. Na koniec testujemy połączenie i życzymy owocnej nauki on line!

Po zakończeniu pandemii i powrocie do nauczania stacjonarnego, zakupiony sprzęt z pewnością jeszcze nie raz posłuży młodym muzykom do profesjonalnej rejestracji ich osiągnięć, na dalszym etapie kariery muzycznej.